Facebook

افزایش سرعت لود سایت

علاوه بر گرافیک و محتوای وب سایت سرعت لود سایت نیز از موارد قابل توجه در طراحی سایت می باشد. سایت خوب سایتی است که صفحات آن سریع بارگذاری شوند. واکنش بسیاری از کاربران در مواجهه با سایت های کند بستن سایت و رفتن سراغ سایت دیگر است. همین امر تاثیر زیادی در بانس ریت و در نتیجه سئو سایت شما خواهد داشت.

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

  • افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت: کاربران اینترنت سایتهای با سرعت لود بالا را بیشتر ترجیح می دهند. در واقع اگر سایت شما دیر لود شود احتمال اینکه کاربر دیگر نخواهد از سایت شما بازدید کند زیاد است.
  • بهبود سئوی سایت: موتورهای جستجو نظیر گوگل و یاهو نیز اعلام کردند که سایت های سریعتر در نتایج بالاتری قرار خواهند.

عوامل موثر در افزایش سرعت لود سایت

حتما از هاستینگی استفاده کنید که مشتریان سابق آن از آن راضی باشند و قطعی کمتری نسبت به سایر شرکت های ارائه دهنده هاست داشته باشد.

اکثر وب سایت ها از هاست اشتراکی استفاده می کنند و این خود یکی از عوامل کندی سایت می باشد در صورتی که سایت شما تعداد کاربران زیادی دارد پیشنهاد می کنیم از سرویس اختصاصی برای میزبانی وب خود استفاده کنید هرچند هزینه آن زیاد است اما در افزایش سرعت سایت شما تأثیر چشمگیری خواهد گذاشت.

سعی کنید پهنای باندی که انتخاب میکنید متناسب با ترافیک سایت شما باشد. پهنای بانی انتخاب کنید که با افزایش ترافیک سایت کندی و یا قطعی نداشته باشد.

CDN  یا شبکه تحویل محتوا شبکه سروری ای است که از تعدادی سرور در جاهای مختلف دنیا تشکیل شده که هر کدام از آنها نسخه ای از سایت شما را نگهداری می کنند.  CDN باعث می شود هر کاربری از هر جای دنیا به سایت شما وصل می شود اطلاعات را از نزدیکترین سرو به خود دریافت کند و زمان بارگذاری سایت شما را به طور چشمگیری کاهش می دهد. البته نیاز به متخصص برای تنظیمات صحیح دارد.

اگر سایت شما برای مخاطبان ایرانی طراحی شده حتما از هاستینگ ایرانی استفاده کنید این کار باعث افزایش 4 برابری سرعت لود سایت شما می شود. و گوگل در رنکینگ خود سایت شما را برای کاربران ایرانی در رتبه های برتر قرار خواهد داد.

صفحات بلند با محتوای زیاد زمان بیشتری برای لود می خواهند این ممکن است کاربر را خسته کند. علاوه بر آن اکثر کاربران علاقه ی زیادی به خواندن مطالب بلند ندارند. بهتر است در مقاله های بلند مطالب را با لینک دادن به صفحات دیگر کوتاه کنید تا صفحه شما زودتر لود شود. این را نیز بدانید که لینک های داخلی در افزایش سئوی سایت شما نیز تأثیر زیادی دارد.

سعی کنید تا آنجایی که می توانید کدهای اضافی و comment ها را از کدهای صفحه پاک کنید. هرچه صفحه از کد کمتری تشکیل شده باشد سرعت لود آن صفحه بیشتر است. همچنین سعی کنید به جای table ها از div استفاده کنید. زیرا مطالب داخل div ها بیشتر از محتویات داخل جدول در موتور های جستجو ایندکس می شوند. علاوه بر آن جدول ها حجم کد شما را افزایش می دهند.

سعی کنید برای استایل دادن به صفحات خود از CCS خارجی استفاده کنید و کمتر از استایل دادن به روش مستقیم و داخل کد استفاده کنید.

با بررسی سایت خود در گوگل کنسول ارور های404 سایت خود را رفع کنید. سعی کنید به سایت ها و مطالب لینک بدید که از پایداری آن مطمئن میباشید.

سعی کنید از تصاویر کمتری در سایت خود استفاده کنید و در صورت استفاده از تصاویر با حجم پایین استفاده کنید. یکی از راه های کاهش حجم تصویر در نرم افزار فوتوشاپ  این است که هنگام ذخیره ی تصویر از کلید های   alt+ctrl+shift+s برای ذخیره تصویر برای وب استفاده کنید.

در صورت استفاده از قالب های آماده برای سایت خود قالبی انتخاب کنید که افکت های کمتری داشته باشند تا حجم آن کمتر و سرعت لود آن بیشتر باشد.

کد های css باید قبل از کدهای js در صفحه قرار گیرند. گذاشتن فایل های استایل در بالای صفحه در تگ باعث بارگزاری سریعتر آیتم های ظاهری در صفحه شده و کاربر صفحه را سریعتر می بیند.

زیرا دستوراتی که برای ظاهر صفحه در فایل های استایل قرار دارند زودتر در اختیار مرورگر قرار گرفته و اجرا می شوند. خوب است بدانید این مورد یکی از استاندارهای W3C می باشد.

محل قرار دادن فایل های Script در پایین صفحه می باشد.

بهتر است صفحه شما کامل دانلود شود و کاربر صفحه را ببیند و بعد از آن فایل های script  اجرا شوند.

هر بار که کاربر صفحه سایت شما را باز می کند درخواستی به سمت سرور ارسال می شود که طی آن فایل های css، JS و تصاویر از سرور به سیستم کاربر ارسال می گردد.

ممکن است کاربر دوباره به این صفحه بازگردد برای اینکه این فابل ها دوباره درخواست نشوند می توانیم از سیستم کش استفاده کنیم تا این فایل ها در مرورگر کاربر ذخیره شود و تعداد درخواست های سمت سرور ما کاهش یابد.

اکثر سرورهای امروزی از قابلیت فشرده سازی HTML پشتیبانی می کنند.

ذاتا فایل های HTML مقدار زیادی کد تکراری در خود دارند و شما میتوانید با استفاده از این ویژگی و الگوریتم فشرده سازی کاهش حجم نسبتا قابل ملاحظه ای را برای فایل های خود داشته باشید.

حتی این فشرده سازی ممکن است تا 60 درصد هم باشد. جالب اینجاست که هر چه قدر فایل HTML شما بزرگتر باشد میزان فشرده سازی نیز بیشتر می شود.

وقتی از فشرده سازی HTTP استفاده می کنید ، کلیه اطلاعات و داده های صفحه شما در یک سیگنال کوچکتر به درخواست کننده می رسد . فشرده سازی محتوا تاثیر زیادی در سرعت بارگزاری صفحات دارد.

شما می توانید فایل های CSS و java Script را نیز فشرده نمایید.

ممکن است شما تمامی راهکارهای مختلف را بکار گرفته باشید، اما همچنان ابزار Google Webmaster Tools سرعت سایت شما  را پایین گزارش می کند.

در این موارد یکی از دلایل میتواند استفاده از دکمه های Like  مانند Facebook و یا Tweet باشد.

البته با توجه به میزان اهمیت آنها حذف کامل این بخش توصیه نمیشود اما بهتر است فقط در صفحه مطالب از این عناصر استفاده کنید.

افزایش سرعت بارگذاری سایت

لیست سایت های معتبر برای بررسی و آنالیز سرعت لود سایت

طراحی سایت سه سوت وب

گروه مهندسی سه سوت وب آماده ارائه هر گونه مشاوره در این زمینه می باشد.
اگر نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید. حتی اگر قصد واگذاری پروژه خود را به ما نداشته باشید ما در خدمت شما هستیم.

پانوشت: سرعت لود شدن سایت- سرعت بارگذاری سایت-افزایش سرعت سایت،افزایش سرعت لود سایت- طراحی سایت تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =