Facebook

سئو| بهبود سئو| سئو سایت| افزایش بازدید سایت

سئو

سئو ( SEO ) مخفف عبارت (Search Engine Optimization) می باشد که به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. بهبود سئو نیازمند فرایند مستمری است که بهتر است توسط متخصصان صورت پذیرد.اگر به افزایش بازدید سایت خود فکر می کنید ، یقین بهترین استراتژی را برای پیشبرد اهداف سایتتان در پیش گرفته اید.سئو سایت مهمترین بخش کارایی یک سایت است که موجب پویایی و بازخورد بیشتر آن خواهد شد.

سئو در واقع یک مفهوم پیچیده است اما در ظاهر قضیه ساده به نظر میرسد.

سئوسایت در واقع بهینه سازی موتور های جستجو که سبب افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو میشود.

شرکت سئو در تهران سه سوت وب در زمینه ی سئو سایت و بهینه سازی فعالیت حرفه ای دارد. برای پاسخ به سوال سئو چیست، در این مقاله با ما همراه باشید.
به صورت ساده می توان گفت سئو سایت، بهبود سایت از نظر گرافیک، محتوا، رعایت الگوریتم های موتور های جستجو طوریکه به طور کل، وب سایت کاربر پسند باشد، می باشد. به طوریکه کارشناس سئو می بایست با آگاهی از فاکتور های مورد نظر سئو، وب سایت را طوری بهینه نماید که بتواند نتایج بالایی در موتور های جستجو از جمله گوگل کسب کند. سهم بیشتری از جستجو ها خصوصا در ایران، در موتور جستجوی گوگل می باشد. خدمات سئو سایت در جهت بهبود عملکرد سایت شما بر اساس الگوریتم های موتور های جستجو و جذب بازدید کننده بیشتر از این طریق می باشد.

بهبود سئو

 سئو سایت چه اهمیتی دارد؟

همان طور که گفتیم سئو سایت مسئله مهمی است که برای هر کسب و کاری دیده شدن و جهانی شدن آن ها را میسر می کند.

برای صاحبان کسب و کار، صرفا داشتن یک وب سایت، کمک چندانی به جهانی شدن برند آنها نمی کند. یک وب سایت نیاز به دیده شدن دارد.

هر بیزنسی با توجه به زمینه ی فعالیت خود، کلمات کلیدی مد نظر دارد که در صورت رتبه گرفتن با آن کلمات، می تواند توسط مشتریان خود دیده شود و به مرور زمان، برند خود را جهانی کند. در فرایند سئو، فاکتورهای ابتدایی سئو سایت می بایست از همان مراحل طراحی سایت مد نظر قرار بگیرد.این مسئله مهم نیازمند زمان و کارشناس حرفه ای و متخصص در این زمینه می باشد. فرایند سئو نیاز به صبر دارد چون با گذشت زمان در صورتیکه فاکتور های لازم، رعایت شود می توان به نتیجه خوبی رسید.مفهوم SEO فقط مربوط به بهینه سازی برای موتور های جستجو نیست بلکه سایت شما برای بازدید کنندگان نیز  باید بهینه سازی شود زیرا این خود یکی از فاکتور های اصلی است. بطوریکه در چند سال اخیر سیاست‌ های گوگل با انتظارات بازدیدکنندگان از سایت‌ها یکی شده.

بازاریابی و سئو !! چرا و چگونه؟

بازاریابی اینترنتی ابزارهای گوناگونی دارد ، شبکه های اجتماعی، طراحی سایت و اپلیکیشن ، ایمیل مارکتینگ ، تبلیغات آنلاین، چت روم ها ، بازاریابی از طریق موتورهای جستجو . بازاریابی محتوایی از این دسته می باشند.سئو(Search Engine Optimization) بهترین ابزار برای بازاریابی اینترنتی شناخته می شود که بر خلاف سایر روش ها  که در زمان استفاده مداوم ارزشمند هستند، به محض متوقف شدن از بین نمی رود . در واقع seo این قابلیت را دارد که برای فعالیت یا کسب و کار شما ارزش افزده ای مستمر ایجاد کرده که حتی با توقف فعالیت تا مدت ها در جریان بوده و به سودآوری اشتغال شما کمک کند.سئو یک پروژه نیست بلکه یک پرئپوسه است که برای موفقیت در آن نیازمند تلاش مستمر می باشید که متعاقبا پایداری بالایی خواهید داشت

چرا به سئو نیاز داریم؟

اگر بتوانیم بازدید کنندگان بیشتری را برای ورود هدفمند به سایت ترغیب کنیم یقینن به درآمد زیادی دست خواهیم یافت.گوگل برای اینکه نتایج بهتری را به کاربران ارائه دهد ، معیارهایی را برای صفحات وب در نظر گرفته است  برای رعایت آن نیازمند بهبود سئو هستید به عبارت دیگرربات های خزنده گوگل معیارهای استانداری را برای درک محتوای صفحه دارند که فقط در صورت رعایت این موارد است که می توانید به کسب جایگاه خوبی فکر کنید. خزنده ها و ربات های گوگل باید بتواند به صورت عمیق تری در سایت پیمایش کنند ،این امر با سئو درست امکان پذیر خواهد بود. سئو نیازمند پشتیبانی مداوم است  و نباید قطع گردد  از موارد مهم در سئو که مطابق با آپدیت جدید گوگل هم هست تولید محتوای منحصر ، خاص و همچنین کاربرپسند می باشد.

سئو سایت
افزایش بازدید سایت

مهم ترین اهداف سئو عبارتند از:

 • افزایش نرخ بازدید از سایت
 • افزایش ترافیک سایت
 • ایجاد برندینگ
 • بازدهی تبلیغاتی سایت
 • افزایش فروش محصولات
 • و در نهایت که علت اصلی تمامی موارد ذکر شده در بالا یعنی ارتقا رتبه در نتایج موتور جستجو

مراحل سئو وب سایت

تکنیک های زیادی برای به نتیجه ی مطلوب رساندن یک وب سایت وجود دارد. برخی از این تکنیک ها می توانند با روش های نادرست و غیر اخلاقی پیوند خورده باشند. اینگونه روش ها را اصولا روش های کلاه سیاه(black hat) می نامندو وب سایت هایی که از این رو ش ها استفاده می کنند ممکن است که نتیجه ی خوبی بگیرند اما موقتی خواهد بود و بعد از پی بردن ربات های موتور های جستجو، آنها جریمه خواهند شد!

سئو به نوعی  هنر هدایت ترافیک  در جهت سایت مورد نظر می باشد این کار نیازمند متخصصی ماهر می باشد زیرا تغییرات ظاهری وب سایت نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

در ادامه ی مقاله درباره تکنیک های سئو صحبت خواهیم کرد.

1.سئوی تکنیکال(Technical SEO)

مواردی از قبیل

 • بهینه سازی کد های سایت
 • سرعت وب سایت
 •  نوع طراحی و ریسپانسیو بودن سایت در این دسته قرار می گیرند.

مهندسین ما در سه سوت وب قادر به بهینه سازی سایت برای سئوی تکنیکال به صورت حرفه ای می باشد.

2. سئوی درون صفحه( On Page SEO)

خدمات On Page SEOبر روی محتواهای داخلی سایت و لینک ها تمرکز دارد. به عبارتی هر چیزی که شما در سایت خود بارگذاری می کنید یا اینکه هر تغییری در داخل سایت انجام می دهید می تواند بر روی سئو سایت شما موثر باشد. در واقع سئو درون صفحه می تواند اساس کار شما در این زمنیه  باشد. به همین دلیل خیلی مهم است که این مرحله را قبل از سئو برون صفحه و به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

SEO کلاه سفید و کلاه سیاه:

استفاده از تکنیک های SEO و رعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر را کلاه سفید میگویند، ولی استفاده از ضعف موتور جستجوها و تکنیک‌ های فریب آنها را به نام روش کلاه سیاه میشناسند و گوگل برای جلوگیری از این جریان هرچند ماه یکبار این تکنیک‌های کلاه سیاه را شناسایی میکند و سایت هایی که از این روش استفاده کرده‌اند را جریمه خواهد کرد.

بهینه سازی سایت و سئو

برخی از تکنیک های بهینه سازی  سایت به اختصار:

 • بهینه سازی محتوا
 • افزایش لینک های خارجی
 • کلمات کلیدی
 • استفاده از تگ های META
 • استفاده از تگ AIT
 • استفاده صحیح از عنوان
 • لینک یک طرفه
 • تغییر اسم فایل ها
 • استفاده از TXT

فرایند سئو سایت

پشتیبانی و مشاوره

 

بهینه سازی سایت

 

آنالیز سایت

 

مهمترین عوامل موفقیت در سئو وب سایت :

عوامل موفقیت در SEO به سه دسته کلی تقسیم میشود که هر کدام می تواند تاثیر مثبت بر ارتقا رتبه سایت شما داشته باشد.

در زیر به این موارد می پردازیم:

1- Technical: استاندارد سازی کدنویسی سایت، رعایت اصول SEO در طراحی سایت، بهینه سازی سرعت سایت

2-On-page: شناسایی کلمات کلیدی، آنالیز رقبا، تولید محتوای ارزشمند و …

3-Off-page: فعالیت در شبکه های اجتماعی، بک لینک، فروم های تخصصی و …

20کلید اساسی در سئو در کوتاه ترین زمان

 

چرا باید سایتمان را سئو یا بهینه سازی کنیم؟

در ابتدا بیایید ببینیم اصلا دلیل اینکه سایتمان را سئو کنیم چیست؟!

 

آیا هدفتان دیده شدن در صفحه اول نتایج گوگل است؟ دلیل این خواسته چیست؟

خب شاید شما هم هدفتان جذب ترافیک بالا و افزایش بازدید سایت و در اخر افزایش فروش است

 

همانطور که مشخص است هدف اصلی در سئو افزایش فروش است .

اما آیا با ورود کاربران به سایت شما مخاطبان به نتیجه ی دلخواه خود دست می یابند؟

بسیاری از دوستان فقط به این فکر میکنند که از گوگل بازدید کننده بگیرند و اصلا به این فکر نمی کنند که بعدش قرار است چه عواملی روی دهد!!!

ایا سایتشان برای کاربر بهینه است یا خیر؟

ایا سایتی که دارند می تواند اطلاعات کاملی که کاربران میخواهند، در اختیارسان قرار دهد یا خیر؟ ایا بازدید کنندگان به ان ها اعتماد می کنند ؟

 

اگر کمی زیرک باشید متوجه خواهید شد که هر محتوایی الزاما جاذب ماطب نیست ، چیزی که کاملا مشخص است این است که محتوا چقدر اهمیت دارد و همه چیز به محتوای خوب ختم میشود.

با علم بر این موضوع به بیان نکات اساسی  سئو می پردازیم:

اولین نکته مهم و کلیدی در سئو چیزی نیست جز محتوا.

1)محتوا خیلی خیلی مهم است

اصل مفهوم سئو یعنی محتوا!!

محتوا که خوب و مناسب باشد همه چیز جفت و جور می شود.

برای مثال همین الان فکر کنید وارد وب سایتی شده اید که محتوایی ندارد !! چه اتفاقی می افتد؟

ماندن در ان سایت چه فایده ی مثبتی برای شما دارد؟

زمانی که سایت شما دارای محتوای خوبی نداشته باشد سئو کردن ان واقعا امری اشتباه است.محتوایی که در سایت شما است ارتباط مستقیمی با بسیاری از فاکتورهای مهم در سئودارد.زمانی که سایت شما دارای محتوای خوبی نباشد دلیلی بر اینکه بازدیدکننده در سایت شما بماند ، وجود ندارد. دلیلی ندارد که کاربر سایت شما شود و به پیشنهادهای شما توجهی کند.البته این فقط چیزی است که شما مشاهده میکنید.

زمانی که بازدیدکننده های شما به ماندن در سایت شما علایقی نداشته باشند شما صد در صد درسئو و جتی در کسب و کارتان شکست می خورید.همانطور که گفتم محتوا به خیلی چیزها مربوط میشود .مثلا بازدیدکننده هایی که مایل یا علاقه ای به ماندن در سایت شما ندارند ممکن است نرخ میزان ماندگاری کاربران در سایت را کم کنند و این کار بزرگترین لطمه را به سایت شما وارد می کند.بازدیدکنندگانی که وارد یکی از سایت های شما می شوند و چیزی در سایتتان نیست که توجه ان ها را یه خود جذب کند یا به عبارتی چیزی برایشان با اهمیت یا جذاب به نظر نمیرسد، از همان صفحه از سایت شما خارج میشوند و این افزایش(bounce rate) بانس ریت و کاهش میزان صفحات دیده شده توسط کاربران در روز می شود.

پس همانطور که دیدید محتوای سایت خیلی خیلی مهم است.

شما باید محتوایی در سایت خود قرار دهید که بازدید کنندگان سایتتان را راضی نگه دارد.

باید بتوانید ان ها را به کاربران سایتتان تبدیل کنید.

2) برایی مخاطبانتان محتوا تولید کنید نه گوگل!

این که محتوایی که در سایت خود قرار می دهید باید بر اساس سپو باشد را با اینکه محتوایی که برای مخاطبانتان تولید می کنید را اشتباه نگیرید.منظور من این نیست که محتوایی که تولید و انتشار می کنید نباید سپو شده باشد بلکه منظور ما این است که محتوایی که تولید می کنید در مرحله اول باید برای مخاطبان و بازدیدکنندگانتان اهمیت داشته باشد.خیلی نباید به اینکه گوگل در مورد محتوای من چه فکری می کند ُ باشید.همان طور که اطلاع دارید گوگل طرفدار سایت هایی است که به کاربران و یا بازدیدکنندگانشان اهمیت می دهند. پس اگر محتوای شما فقط برای مخاطبانتان تولید شده باشد مطمئن باشید گوگل هم این قضیه را به خوبی درک میکند .پس سعی نکنید به زور محتوایی در سایت خود قرار دهید که مورد تآیید گوگل واقه نشود \س باید طبق قوانین گوگل تولید شده باشد .

اگر محتوایی که تولید می کنید همان محتوایی باشد که کاربرانتان می خواهند گوگل عاشق سایت شما می شود.

 

3) تا حد ممکن محتوای طولانی تولید کنید

وبلاگ نویسان در کشور خارجی بر سر طول محتوایشان با یکدیگر به رقابت میپردازند.

مقالاتی که در حال نوشتن آن هستند امکان ندارد که در زیر 4000 لغت باشد.

بنابر این شما نیز باید طول مقالات خود را افزایش دهید ,زمانی گوگل یک محتوا را کامل و خوانا برای کاربر می داند که طول آن زیاد باشد.این غیر ممکن است که بتوانید محتوای کاملی به مخاطبتان ارائه دهید که در 1000 کلمه خلاصه شده باشد .

اگر رقیب های شما در این زمینه ناتوان هستند و نمی توانند محتوای طولانی را تولید کنند اطمینان این را داشته باشید  که شما با استفاده از تولید یک محتوای طولانی می توانید به آسانی از آنها جلو بزنید.این اطمینان را داشته باشید که اگر مقالاتی با طول بالای 3000 کلمه تولید کنید گوگل رتبه بسیار خوبی به آنها میدهد. امتحان کنید و نتیجه را بررسی کنید.در بسیاری از مورد ها دیگر نیازی به اشتراک گذاری انها نیست و به آسانی رتبه خوبی میگیرند.

4) به جستجویی که کاربران انجام می دهند توجه کنید

محتوایی که شما تولید می کنید باید مطابق بانیاز کاربرانتان باشد. به کلمات و ویژگی های کلیدی که آنها  جستوجو می کنند توجه شایانی کنید . اگر میخواهید یک ترافیک خوب را از تولید محتوای سایت دریافت کنید فقط  تولید محتوا در زمینه کاری شما کافی نمی باشد!باید به این قسمت که کخاطبتان چه چیزی جست و جو میکند نیز توجه فرمایید.

قبل از اینکه شروع به تایپ مقالاتتان کنید بهتر است

ابتدا یک سر به گوگل بزنید و ببینید چه عنوانهایی در سرچ در رابطه با آن موضوع قرار دارند.

بعد هم به عباراتی که بیشتر توسط مخاطبان جست و جو شده است توجه کنید و در عناوین مقاله های خود از انها استفاده کرده و همچنان کلمات کلیدی متمرکز شده توسط کاربران را نیز پیدا کنید.

5) روی عنوان های پرسشی متمرکز شوید

اگر توجه کنید مقالات پرسشی بیشتر از مقالات دیگر طرفدار دارند.تحقیق های انجام شده نشان می دهد کسانی که با مقالات پرسشی در نتایج جستجو روبه رو بشوند تمایل بهتری دارند تا در روی این مقالات کلیک کنند تا مقالات دیگریکی از فاکتورهای خیلی مهم در مشخص کردن رتبه در یک صفحه در نتایج جستو جو به تعداد کلیک شده روی آن مطلب است. میزان کلیک کردن روی مقالات در نتیجه جست و جوها نشان دهنده ی پر طرفدار بودن آن است.

گاهی اوقات میزان نرخ کلیک روی یک مطلب تعیین کننده است.

بعضی مواقع به دلیل جذاب بودن عناوین یک مقاله و تعداد کلیک هایی که روی ان شده باعث افزایش رتبه ان در نتیجه جست و جو می شود.

پس تلاش بر این بگذارید که روی عنوان های پرسشی بیشتر کار کنید .

کاربران اکثرا جواب سوال ها و پرسش های خود را در مقالاتی که عنوان سوالی دارند پیدا می کنند. تلاش بر این کنید که با عناوین مقالات جذاب ترغیب بیشتری به کلیک کردن ایجاد کنید.

6) محتوایی که قدیمی شده است را بروز رسانی کنید

گوگل به محتوایی که تازه ایجاد شده است اهمیت زیادی میدهد.

سعی کنید محتواهای خود را همیشه تازه نگه دارید .البته احتیاج به این ندارید که مقالات خودتان را دوباره بروز رسانی کنید. با تغییر محتواهای قدیمی شانس افزایش  رتبه مقاله را در سرچ برابر خواهید کرد.همین الان میتوانید به مقالات قدیمی که نوشته اید سری بزنید و محتوای ان را بروز رسانی کنید.ان وقت میتوانید ببینید که چه تاثیری در افزایش رتبه سایت شما در نتایج جست و جوی شما خواهد داشت.بیشتر مقالاتی که بروز رسانی میشوند طرفدارهای زیادی دارند.در واقع محتواهای همیشه تازه علاوه بر طرفدار زیاد داشتنشان لینک پذیری زیادی نیز دارندو توسط خیلی از کاربران ب اشتراک گذاشته خواهند شد.

کاربران دنبال مطالب برئز شده و جدید اند .هیچ گاه مطالب قدیمی را به مطاالب جدید ترجیح نمیدهند. گوگل هم به همین جهت مطالب  تازه را به کاربرانش ارائه می دهد و می پسندد.

7) کپی محتواها ممنوع

به هیچ عنوانی محتوای سایت های دیگر را کاملا کپی نکنید تا در سایت خود قرار دهید.

با این کار مطلقا کار مفیدی انجام نمی دهید.

بیشتر افراد با کپی مطلبهای دیگری از سایت ها در سایت ود انتظار معجزه را دارند.گوگل میتواند این مسئله را کاملا تشخیص دهد پس کپی محتوای دیگر بی فایده است.سایت هایی که از محتواهای کپی شده استفاده می کنند به هیچ عنوان  نمی توانند در نتیجه ی جستجو کسب کنند.در اصل سایتی که محتوایش کپی شده است در بین کاربران نیز جایگاهی ندارد.امروزه کاربران بسیار باهوش تر شده اند و به خوبی فرق بین سایتهایی که محتواهای بی ارزش دارند را تشخیص دهند و دیگر به سمتشان نروند.

پس تا جایی که متوجه شده اید اصل همه چیز محتوا است.برای بهبود سئو ضروری است.

سایتی که فاقد محتوا است هیچ چیز نیز برای نشان دادن ندارد.

8) استفاده از دیر فرمت های محتوایی

در تولید محتواها خلاق باشید و تنوع به خرج دهید . تولید محتوا فقط به معنی نوشتن یک مقاله نیست!ایجاد پادکست و ویدیو هم بخشی از محتواهای مورد قبول کاربران است. تلاش بر این کنید که با تنوع بالایی مقالات خود را تولید کنید . به طور مثال بخشی از مقاله تان را به صورت صوت و بخش دیگری از آن را به صورت ویدیو ایجاد کرده و در سایت قرار دهید.همچنین از عکس هایی که کپی نیستند و با کیفیت همراه با تگ سایت تان در مقاله تان استفاده کنید.عکس ها جز اینکه توانایی خوانایی مقاله تان را چند برابر خواهد کرد باعث جذابیت نیز برای کاربرانتان میشود.

تذکر به اینکه گوگلاز سایت های خشکی که فقط محتوای متنی تولید می کنند چندان خوشش نم آید.با استفاده از محتوا های دیگر در سایت خود سبب جذاب تر به نظر رسیدن سایتتان شوید.

9) به مقالات دیگر خود لینک بدهید

یکی از مهمترین بخشها در سئو مرتبط بودن بین صفحات داخلی سایت است.

با لینک دادن به صفحات سایت دیگرتان به گوگل می گویید که ان صفحات از سایتتان نیز مهم هستند.تلاش کنید به بهترین نح این ارتباط را ایجاد کنید . به مقالات مربوطه به مقاله خود حتما لینک بدهید.این هم میشود که عینا با همان عنوان مقاله مورد نظر به آن لینک بدهید و هم اینکه کلمه کلیدی مهمی که در عنوان مققاله مورد نظرتان که قصد دارید به آن لینک بدهید را در محتوای خود یافت کنید و عینا با همان انکر تکست به ان لینک بدهید.

تعداد لینک های داخلی نباید بالا باشد به طور مثال اگر در مقاله ای 1000کلمه موجود است 10تا لینک داخلی به روش های مختلف به دیگر سایتتان بدهید.

10) لینک  بدهید اما به منابع معتبر

اگر شما به منابع معتبر لینک بدهید اهمیت مقاله شما بالا میرود. تلاش بر این بگذارید تا جای ممکنه در مقالات خود به منابع معتبری مثل ویکی پدیا لینک دهید.مثلا اگر در مورد بررسی بک لینک های رقیبانتان مقاله ای نوشتید  در آن به  به سایت mozهم اشاره ای کرده اید به آن لینک مستقیم بدهید.با این کار گوگل متوجه میشود که مقاله تان ارتباطی با منابع معتبر داردو اهمیت ان را فوق العاده بالا میبرد.

از قسمتی دیگر با لینک دادن به سایتهای کم ارزش عارزش مقاله شما پایین می آید . پس تلاش کنید به هر سایتی لینکی مستقیم ندهید . به سایت های مرجع در مقالات خود اشاره کنید.

11) تعداد بک لینک ها مهم نیست!

این به این معنی نیست که تعداد بک لینک ها مهم نیست اماچه بک لینکی؟بسیاری از دوستان فکر میکنند تعداد زیاد یونیک بک لینک هایی که در الکسا مشاهده می  کنند از اهمیت بالایی برخوردار است.در صورتی که اینگونه نیست!به هیچ وجه کمیت اولویت بر کیفیت ندهید.کیفیت بک لینک ها هستند که در جست و جو تاثیر خود را نشان می دهند نه تعدادشان.

اگر اینگونه بود خیلی راحت میتوان روزانه هزاران بک لینک درج نظر از سایت های خارجی دریافت کرد.در حالی که بک لینک درج نظر در سایت های خارجی هیچ کمکی نمیکند!تلاش کنید از سایت هایی که اتوریتی  بالایی برخور دارند بک لینک دریافت کنید.بک لینک هایی که برای شما مفید باشند.

برای بالا بردن رتبه سایت خود از طریق لینک بیلدینگ به فکر بک لینک گرفتن از سایتهای معتبر باشید.

12) درایجاد بک لینک ها طبیعی رفتار کنید

در ایجاد بک لینک ها باید کاملا طبیعی برخورد کنید.

همانطور که می دانید ساخت بک لینکی توسط خود شما روشی از سئوی کلاه سیاه می باشد.

بنابر این به این دلیل باید خیلی طبیعی برخورد کنید تا گوگل به شما مشکوک نشود و پیش خود فکر کند بک لینک ها واقعا طبیعی ایجاد شده اند.برای چنین کاری بهتر این است بک لینک هایی را که ایجاد می کنید با انکر تکست های متفاوت باشد. و علاوه بر این سعی کنید برای صفحات مختلف سایتتان بک لینک ایجاد کنید نه فقط برای صفحه اصلی سایت!برای اینکه پروسه لینک بیلدینگ شما طبیعی جلوه کند بهتر این است تا در زمان های متفاوتی بک لینک های سایتتان را بسازید و همچنین از انواع دیگر بک لینک ها در پروسه لینک بیلدینگ خود استفاده کنید.یعنی مثلا هم از سایت های با کیفیت لینک بگیرید و هم از یکسری سایت های بی کیفیت. هم از روش کامنت گذاشتن و هم از روش اشتراک گذاری مقاله در سایتهای مختلف.

بدین گونه پروسه لینک سازی سایت خود را بطور کاملا طبیعی انجام دهید تا گوگل هیچگاه به شما شک نکند.

بهینه سازی سایت

13) شبکه های اجتماعی یادتان نرود

شرکت در شبکه های اجتماعی که از حضور مردم پر است را یادتان نرود.اگر تا به الان به شرکت در شبکه های اجتماعی معتقد نبودید باید بدانید که بیشترین اشتباه را در سئو انجام دادید.منظور از شرکت در فضای مجازی یعنی هر پستی که در سایت خود می گذارید را در شبکه های اجتماعی خود نیز به اشتراک بگذارید.کاردشواری نیست!با این کار ارزش سایت شما بالا خواهد رفت و گوگل روی سایت شما حسابی جداگانه باز میکند.اشتراک گذاری مقاله سایت در فیسبوک وبویژه گوگل پلاس تاثیر بالایی در بالا بردن رتبه شما در سایت در نتایج جستجو دارد. البته این امر زمان بر است.

یعنی اگر در شبکه های اجتماعی به طور مستمر  فعالیت کنید اثراتش را خواهید دید.

14) با کاربرانتان در ارتباط باشید

سعی کنید که به هر ترفندی شده از کاربرانتان دعوت کنید تا به سایتتان برگردند.هر زمانی که مقاله مفیدی در سایتتان نشر کردید حتما از طریق ایمیل به کاربرانتن اطلاع دهید .همچنین میتوان از روشهای دیگر نیز استفاده کرد مثلا اطلاع رسانی از طریق تلگرام.برای اینکار نیز میتوانیداز طریق برگذاری نظر سنجی, مسابقه و یا آزمون آنلاین کابرانتان را به دیدن دوباره ساییتان دعوت کنید.راه های بسیاری برای اینکه کاربران دوباره از سایتتان دیدن کنند هست فقط کمی باید خلاق  باشید.

بازگشت کاربران به سایتتان از اهمیت بالایی برخوردار است .

یک قسمت مهم در سئو این است که کاربرانتان همیشه به سایت شما مراجعت کنند یعنی بازگشت کاربران سایت.

15) استفاده از هاست با کیفیت

این که سایت شما در اختیار کاربرانتان باشد خیلی مهم است. برای اینکه سایتتان در اختیار کاربران باشد نیاز به یک هاست با کیفیت هست که همیشه آپ تایپ باشد.حتی اگر در زمانی کم سایت شما در دسترس نباشد ولی اگر این اشکالات زیاد شوند در نظر گوگل غیر قابل اطمینان دارید و همین موضوع در طول زمان در جستو جوی گوگل  رتبه سایت شما را پایین میاورد.

دقیقا به این دلیل کاربران را در اولویت کاری خود قرار داده است و سایتهای این چنینی را دوست ندارد.

16) سرعت سایت را بهبود ببخشید

گوگل سایتهایی که سرعت بالا دارند را دوست دارد .

سایتهایی که در زمان کم کاربران خود را منتظر گزارش مطالب خود می گذارند . جزء اینکه سایت شما باید در صفحه اول باشد صفحات داخلی سایت نیز باید با سرعت باز شوند.

اگر سایت شما وردپرسی است نگران نباشید!با افزونه های زیادی که وجود دارند امکان افزایش سرعت سایتتان است.

17)  تمرکزتان را فقط روی یک یا چند فاکتور نگذارید

سئو فقط ساخت بک لینک یا تولید محتوا نیست!همه فاکتور ها مهم هستند.از فاکتور های تعاملی با کاربران تا فاکتور های مربوط به سئوی خارجی سایت .

در مواردی اجبار  دارید روی فاکتور های مهم سئو کار کنید .

امکان دارد زمانی برسد از طریق هر روشی نشود رقیب های ود را رنتیجه های جستو جو بگیرید .

آن وقت است که دیگر روی فاکتور ها هم مثل افزایش سرعت سایت نیز باید کار کنید.

18) تنها تمرکزتان روی صفحه اول نباشد

اگ می خواهید از طریق سئو  افزایش بازدید کننده داشته باشید فقط روی صفحه اول تمرکز نکنید .

این که در نتایج جستوجو در صفحه اول باشید بسیار عالی است

ولی باید به این نکته هم توجه داشت صفحات دیگر سایتتان باعث جذب بیشتر مخاطبانتان می شوند .

مگر صفحه اول سایت را میتوان روی چند کلمات کلیدی سئو کرد؟

باید تلاش کنید بازدیدکنندگانتان را به صفحه هایی از سایت خود بکشانید که بتوانید آنها راتبدیل به کاربران سایتتان بکنید .

19) سئو  یعنی یک چرخه ی دائمی

سئو کار امروز و فردا نیست!

بلکه پروسه سئو روی سایت شما باید روندی طبیعی داشته باشد. بعضی افراد بعد رسیدن سایت به جایگاه مورد نظرشان دست از سئو بر میدارند .در صورتی که نباید اینگونه باشد . باید مثل قبل روند سئوی سایتتان طی شود .دوام سئو بسیار مهم است .سایتتان در نتایج جستوجو همیشگی باشد و دست از کار نباید بکشید رقبای شما در تلاش اند تا در نتیجه جستوجو به شما برسند.

20) صبور باشید

در آخر باید بگویم صبر داشته باشید

بزرگترین اشتباهی که دوستان انجام میدهند همین است.سئوی سایت همانند دیگر روشها زود بازدهی ندارد!

در تبلیغات گوگل هر زمانی که  پول بدهید در زمانی کمتر از 15 دقیقه سایتتان را اول نتایج میبینید

سئو اینگونه نیست.

صبر شما ممکن است از سه ماه تا شش ماه یا حتی یکسال باشد تا تغییرات واقعی را ببینید .

اگر واقعا در سئو نتیجه خوب می خواهید صبر کنید.شما در سئو بلند مدت سرمایه گذاری می کنید .

سئوی سایت

برخی از مهم ترین سوالات مطرح در سئو

1)بهترین راه حل برای سئو؟

سئو همواره در حال تغییر است و تغییراتی که گوگل در پارامترهای خود ایجاد می کند بعضا موجب می شود که باعث تغییر رویکرد کلی سئو شوید. با اینکه هدف در هر زمانی یکسان است و همیشه رسیدن به جایگاه های بالایی صفحه اول گوگل می باشد. اما راه های رسیدن به این کار متنوع و فراوان است. توجه به مهم ترین فاکتورها از اهمیت بالایی برخوردار است.

8 نکته مهم در زیر بیان می شود که با اهمیت ترین تکنیک های سئو در سال 2020 هستند:

موبایل از اهمیت بالایی برخوردار است

توجه گوگل به نسخه موبایلی سایت روز به روز در حال بیشتر شدن است. دیگر فقط کاربران با نسخه کامپیوتر خود به جستجو در وب نمیپردازند و بسیاری از کاربران هدف شما با تلفن های هوشمند, تبلت و دیگر ابزارالات موبایلی خود به جستجو میپردازند. اگر شما به این نتیجه برسند که سایت شما قدیمی است و برای استفاده با موبایل بهینه سازی نشده است راحت از سایت شما خارج شده و سمت سایت رقیب شما می روند. گوگل در حال حاضر روی الگوریتمی به نام فهرست اول موبایل  می باشد که در ان فهرستی با بهینه سازی بهتر برای کار با موبایل رتبه بالاتری در صفحه جستجو کسب کند . این نسخه بر روی سئوی موبایلی سایت تاثیر فراوانی دارد

صرفا به لینک ها بسنده نکنید

بک لینک ها در بازاریابی اینترنتی ستون فقرات سایت محسوب می شود و یکی از اصلی ترین راه های رسیدن مشتریان به سایت شما است.درست است که بک لینک ها برای سئوی سایت شما مفید است اما استفاده زیاد از بک لینک ممکن است کمی مشکوک به نظر برسد و گوگل ان را به عنوان اسپم شناسایی کند. در عوض استفاده درست از لینک های ایرانی و خارجی بسیار مفید است.یکی از بهترین راه های گرفتن بک لینک در اینترنت از سایت های معتبر است.

توجه به AMP

ای ام پی در واقع سرعت بارگزاری سایت در حالت موبایل می باشد و یکی از پارامترهای گوگل در رنگ دهی به سایت هااست.بنابراین باید به سرعت بارگزاری کش, کدهای اچ تی ام ال و کتابخانه های جاوا اسکریپت در حالت موبایل توجه ویژه ای داشت و با بهینه سازی انها سایت را در زمان کمتری بارگزاری کرد.

 کلمات کلیدی

همواره نقش خود را در تعیین استراتژی سئو ایجاد می کند و به نظر نمیرسد که به زودی تغییری روی آن ایجاد کند. همانند لینک سازی, کلمات کلیدی موجب می شود که کاربران سایت شما را بیابند و استفاده نادرست از ان موجب اسپم شدن سایت شما می شود.به جای استفاده از کلمات کلیدی ,جملات خود را واقعی تر کنید تا اعتماد کاربران به سایت شما جلب شود. کلمات کلیدی که در افزایش جستجو نقش مهمی را داشته اند یکی از منابع اصلی ورودی سایت می باشند و از اهمیت بالایی برخوردارند.

اسنیپت و توضیحات سایت را با دقت بنویسید

اسنیپت که همچنان در مطلب تاثیر متا بیان شد در زیر عنوان صفحه به نمایش در می اید و خلاصه ای از محتوای صفحه را بیان میکند.اسنیپت بسیار کوتاه است و باید به صورت بهینه نوشته شود.علت اینکه یکی از فاکتورهای هشت گانه است علاقه روز افزون گوگل به توجه به اسنیپت هااست و دخالت ان در رتبه صفحه است به واسطه نوشتن اسنیپتی که درست و دقیق است صفحه سایت دارای رنک بهتری خواهد بود ابتدا مطلب یک صفحه را به چند قسمت تقسیم کنید و از هر کدام به شکل کوتاه در اسنیپت توضیح دهید تا کاربران با کلیک از خلاصه محتوا مطلبی دریافت کنند.

مطالب بلند را فراموش نکنید

مطالب کوتاه عالی است و تاثیر زیادی بر سئو سایت دارد اما این به معنی توجه نکردن به مطالب بلند نیست.الگوریتم های گوگل نشان داده اند که مطالب بلند در افزایش سایت بسیار موثر است اگر شما تاکنون از متن های 500 تا 700 کلمه ای استفاده می کنید ان را به 1000 و یا 2000 کلمه برسانید.

سایت خود را با دریافت گواهینامه امنیتی اس اس ال امن کنید

یو آر ال هر سایتی با اچ تی تی پی اغاز می شود.

 • این پروتکل شامل دو نوع لایه امنیتی می شود :
 • TLS
 • SSL

همزمان با رشد اینترنت, نیاز به امنیت ان نیز بیشتر است. گوگل به دلیل امنیتی که شما بریا کاربران وب سایت ایجاد می کنید نمره بهتری به سایت می دهد .

شبکه های اجتماعی

توییتر,فیسبوک,اینستاگرام و یوتیوب چهار شبکه اجتماعی متداول و پرطرفدار این روزها در اینترنت هستند.مهم تر از ایجاد پروفایل شبکه های اجتماعی,فعال بودن و گذاشتن پست به صورت متداول است و مطالبی را که احساس می کنید برای کاربران جذاب است را نشر دهید. همچنین اگر کامنتی برای شما می گذارند بهتر است به آن ها جواب بدهید.کاربران همواره به حضور قدرتمند کمپانی ها در شبکه های اجتماعی هستند . کاربران در صورت رضایت از سایت شما امکان دارد ان را به دیگران معرفی کنند.

2)تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر سئو دارد؟

در خصوص تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت بیان این سوال است

 چگونه شبکه های اجتماعی بر سئو تاثیر میگذارند ؟

 شبکه های اجتماعی از مهم ترین گزینه ها هستند. مهم ترین این شبکه ها به نام های لینکدین,گوگل پلاس, توییتر,اینستاگرام و فیسبوک هستند .

سئو و سبکه های اجتماعی دو مکمل جدایی ناپذیر هستند . اگر بخواهیم از بازاریابی و شبکه های اجتماعی در کنار هم استفاده کنیم بهترین تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو را مشاهده میکنیم.شبکه های اجتماعی سیگنال های مثبتی برای موتورهای جستجو به شمار می ایند و هنگام استفاده از این شبکه های اجتماعی نه تنها بازدید سایت را به صورت مستقیم و از طریق محتوای منتشر شده در شبکه های اجتماعی افزایش می دهیم. بلکه باعث افزایش ترافیک ورودی گوگل و سایر موتور های جستجو هم می شود .

البته موتورهای جستجو هم می توانند به رشد و افزایش دنبال کنندگان شبکه اجتماعی هم کمک کنند. در صورتی که سایت شما بر اساس اصول طراحی و بازاریابی اماده شده باشد, درصد مشخصی از بازدید کنندگان سایت باید به مشتری تبدیل شوند. همانطور که مشاهده میکنید امروزه تمامی شرکت ها و بازدید کنندگان معتبر دنیا برای توسعه اعتبار و خدمات خود به کاربران و مشتریان از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند بنابراین تاثیر تبلیغات در شبکه های اجتماعی در مورد سئو را نمی توان نادیده گرفت. اینکه یک کاربر بتواند به راحتی با کمپانی خود ارتباط برقرار کند باعث ایجاد یک ارتباط نزددیک و صمیمی و افزایش اعتماد میگردد. باور بخشی از جامعه این است که بازاریابی شبکه های اجتماعی یک روش مناسب برای معرفی کالا یا خدمات شماست و میتواند نرخ تبدیل شما را دگرگون کند.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین یکی از عواملی است که بر رفتار مصرف کنندگان تاثیر می گذارد ولی انداره گیری ان دشوار است زیرا تبلیغات معمولا قادر به وادار کردن مردم به تصمیم گیری برای گرفتن کالا یا خدمات نیست و به تدریج نفوذ و تبلیغات به اهستکی انجام میگیرد. با ظهور و فناوری های برتر اینترنت راه رسیدن به مخاطب هدف تکامل یافته اند.

 شما می توانید به سادگی تبلیغات در شبکه های اجتماعی را انجام دهید. بهتر است که در شبکه‌ی اجتماعی که مخاطبان بسیاری دارد عضو شوید و فعالیت خود را در آن شروع کنید. اما موفقیت از آن کسانی است که در همان شبکه‌ی اجتماعی که کاربران‌شان هستند، فعالیت کنند. پس با شناسایی مخاطبان بالقوه‌ی خود و کانال‌های محبوب آن‌ها کار را شروع کنید. .

 

3)اشتباهات رایج سئو چیست؟

 • محتوای تکراری که به روش های زیر به وجود می ایند:
 • کپی کردن مطالب سایت های دیگر
 • ادرس های تکراری برای یک مطلب
 • نسخه پرینت و نسخه موبایل
 • پارامترهای مختلف برای امارگیری

اتوریتی:

با حذف شدن پیچ رنک توسط گوگل اکنون جای خود را مقیاس غیر رسمی که توسط شرکت موز ارائه شده است. برای بیشتر مدیران داشتن الگوریتم خوب بالاترین اولویت است  در صورتی که تفکر و یک اشتباه رایج در سئو است زیرا گوگل بیش از 200 عامل مختلف را برای رای دادن به یک سایت بررسی می کند که اتوریتی یکی از ان ها به حساب می اید. بنابراین نباید توجه بیش از حد به ان شود و برای کسب رتبه های خوب باید تمامی فاکتور های موجود را در کنار هم تقویت نمود. محتوایی که در سایت قرار می دهید باید اختصاصی توسط خودتان و حیطه کاری مربوط به خودتان باشد .

عدم استفاده از تگ ALT:

یکی از نکاتی که در بهینه سازی سایت از وبمستر ها به ان توجه کافی نمیکنند. تگ یا همان متن جایگزین در عکس هست . این روش به صورت محسوس روی افزایش ترافیک از طریق جستجوی تصاویر گوگل تاثیر دارد. بنابراین برای تصاویر سایت خود تگ مناسب انتخاب کنید و تا حد ممکن کلمه کلیدی خود را به کار ببرید.

عدم نامگذاری فایل ها:

مدیا سایت شما که شامل فرمت های مختلفی از ثبیل فیلم , عکس , صوت و کتاب های الکترونیکی است. از نام مناسب استفاده کنید مثلا اگر مقاله ای با نام سئو می نویسید و یک عکس در ان مقاله استفاده کرده باشید به جای نام ان عکس از یک نام متناسب با کلمه کلیدی استفاده کنید. با این کار رتبه بهتری به دست می اورید.

عنوان مقالات:

یکی از عوامل اصلی که باعث کسب رتبه برای یک مطلب می شود عنوانی است که برای ان مطلب انتخاب می کنید است. بنابراین عنوانی که برای یک مطلب انتخاب میکنید باید شامل کی ورد شامل نظر شما باشد . خود را به جای کاربر قرار دهید وقتی کلمه ای را جستجو میکنید هرچقدر این عنوان برای شما جذاب باشد کاربر بیشتری به ان جذب می شود.

عدم به روز رسانی مداوم سایت:

یکی از تکنیک های مدیران سایت های موفق به روز رسانی مداوم سایت است.زیرا موتورهای جستجو اهمیت بسیاری به بروزرسانی و تازگی محتوای سایت شما دارند. برای به روز رسانی همیشه لازم نیست محتوای جدید تولید کنید. بلکه می توانید با ویرایش محتوای قدیمی سایت خود و چندین بند و لینک سازی داخلی و خارجی در صفحات ان را بروزرسانی کنید و از دید گوگل سایتی پویا و فعال به نظر برسید.

خرید بک لینک:

گوگل به صورت مداوم و با الگوریتم های خود را اپدیت میکند و هر اپدیت به معنای هوشمند تر شدن و اصلاح ایرادات قبل است . دیگر مثل گذشته نیست که به صورت فله ای بک لینک خریده شود و الگوریتم های گوگل تمامی لینک سایت شما را بررسی کند و موترد مشکوک را مشخص کند. لینک سایت شما باید به صورت طبیعی و از سایت های معتبر با حوزه کاری شما ساخته شود. برای مثال اگر سایت شما پزشکی است نباید از سایت املاک لینک بگیرید چون ربطی به موضوع سایت شما ندارد.

بالا امدن به روش تکنیک سئو کلاه سیاه:

فرایند سئو یکی از زمان بر ترین و دشوارترین کارها است. در این راه هیچ کسی یک شبه به موفقیت نمیرسد. در این بین مدیرانی هستند که میخواهند این ره صد ساله را یک شبه بروند و در کوتاهترین زمان ممکن به رتبه یک در گوگل برسند. این افراد با رئش هایی مثل:

 • Keyword Stuffing
 • Link cloacking
 • Redirect chain

و روش هایی از این دست سعی میکنند سئو را به اشتباه بیاندازند و با دور زدن سایت بتوانند به رتبه بالایی در گوگل برسند و به زودی با برخورد شدید گوگل رو به رو می شوند.

4)ابزارهای تشخیص کپی بودن متن چیست؟

 • Virante
 • Dupli cheker
 • Copy right spot 
 • Plagiarism 
 • Percent dupe
 • Copy scape
 • Copy gator 
 • Article checker
 • Plagiarism deter
 • Similar page checker 
 • Dupe free pro

 

5)سئوی سال 2020 به چه پلاگینی احتیاج دارد؟

در سال 2020گوگل توجه خود را به چند مورد جلب کرده است که به ترتیب نام برده و توضیح میدهیم.

دامین اتوریتی: صرفا جهت سنجش تعداد بک لینک های وارد شده به وب سایت شما است.

در سال 2020گوگل به تخصص،اعتبار و قابل اعتماد بودن اهمیت می دهد  سایت را ارزیابی می کند.

 سال های گذشته توجه گوگل بر این سه وضوع زیاد بود اما الان توجه خیلی بیشتری نشان می دهد.امروزه این سه مورد ذکر شده به عنوان یک شبکه رتبه بندی شده کلیدی یاد می کنند.

می توان گفت گوگل تا جایی پیش رفته که می خواهد محتواهای پزشکی به دست متخصصین نوشته شود که ممکن است گوگل به روش جدیدی به وسیله ربات بداند که چه شخصی پشت محتواست.

یعنی تشخیص می دهد که فرد نویسنده متخصص است یا خیر پس در سال2020 شما احتیاج به یک نویسنده ماهر دارید تا سئو رتبه بهتری کسب کند پس نویسنده مهم است.

تخصص اعتبار و مورد اعتماد بودن شما را در سال 2020 گوگل بر شما زوم میکند تا سه مورد تخصص اعتبار و مورد اعتماد بودن شما را بسنجد.

استفاده از پلاگین چند زبانه در سئو:

Translatepress-polylang pro-wpml-bestwebsoft-wpghobus-multilingualpress-woocommerce multilingual-

6)انتخاب کلمات کلیدی چه نکاتی دارد؟

شانتخاب کلمه کلیدی از نظر کاربران:برای اینکه متوجه بشوید خود را جای کاربر بگذارید برای اینکه شما دنبال جستجوی کلمه ای باشید مثلاشما نیاز به یک یک کلمه برای سایت خود دارید که مربوط به کسب و کارتان باشد اگر شما نمایندگی ماشین داشته باشید سئو کلمه خالی نمایشگاه ماشین بی فایده است ممکن است این کلمه کمتر سرچ شود ابتدا باید به دنبال کلمات کلیدی در این رابطه باشید مثلا خوروی فروشی ،اجاره خودرو،فروش خودرو،ماشین سواری و…

پس کلمه انتخابی باید با دقت انتخاب شود.

لیست: باید یک لیست از کلمات مهم جمع آوری کنید و روی انها سرمایه گذاری کنید.

کلمات کلیدی اما طولانی:کلمات طولانی دقیق تر هستند و شما مخاطبی را پیدا خواهید کرد که دنبال ارائه کار شماست.

سئو سایت در صفحات داخلی:

تمام کلمات کلیدی را نمی توان در یک صفحه سئو کرد بنابر این برای هر کلمه کلیدی صفحه ای جداگانه در نظر بگیرید.

سایت رقبا:

با سرچ در گوگل متوجه خواهید شد سایتهایی همانند سایت شما موجود است که کلمات کلیدی شما در آن به کار رفته که این کار رقبای شماست.

انتخاب درست:

به جای اینکه تعداد زیادی کلمه کلیدی انتخاب کنید بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید

اگر چه تعدادشان کم است اما مفید اندو بازدهی بهتری دارند .

بروز رسانی:کلمات کلیدی را بروز رسانی کنید با جستجو متوجه می شوید کدام کلمات را نیز باید به لیست خود اضافه کنید.

7)روش های جذب و افزایش ترافیک چیست؟

یکی از دلایلی که بازارهای انلاین موفق نیستند این است که سایت خود را سئو نمی کنند و فکر می کنند بعد از یکبار سئو و دیده شدن در بالای صفحه دیگر تمام است اما این طور نیست .سئو یک چرخه دائمی است که با ادامه آن و بالا بودن در سایت کاربران زیادی برای باز کردن صفحه اقدام می کنند که این خود باعث افزایش بازدید کنندگان می شود.

گذاشتن مطالب در سایتهای تبلیغاتی و بک لینک دادن به آنها نیز سبب افزایش ترافیک در سایت شما می شود .

نوشتن مقالات پر بازدید نیز یکی دیگر از این روش هاست

مقاله نوشته شده باید آنقدر خوب باشد که بازدید کننده زیادی به خود جذب کند

ایجاد ویدیو نیز میتواند کمک کند یکی از مقاله هایتان را انتخاب کنید و در ویدیوتان درباره ان صحبت کنید.

روش های زیادی وجود دارد که به بعضی از آنها پرداختیم.

پانوشت: سئو ، بهبود سئو ، افزایش بازدید سایت ، SEO ، سئو سازی سایت ، سئو وب سایت ، آموزش سئو ، طراحی سایت ، طراحی سایت در کرج ، طراحی سایت در تهران ، تبلیغات در گوگل ، بهینه سازی سایت

11 دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  بسیار عالی بود مطلب

 2. ناشناس گفت:

  سئو چقدر زمان میخواد

  • لیلا ندائی گفت:

   فرایند سئو زمان بر هست به خصوص برای کلمات پر رقابت. زمان دقیق نمیشه گفت. به عوامل زیادی متفاوته مثل شرایط سایت، اعتبار دامنه،سختی کلمات، رقبا
   میتونید کلمات مد نظرتون و وب سایتتون (اگر دارید) به تیم متخصص سئو سه سوت وب بدید و گزارش کامل از میزان سختی کلمات، کلمات پیشنهادی و زمان تقریبی و … دریافت کنید.

 3. ناشناس گفت:

  مناسب ترین هدف در مورد سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

  • babaee گفت:

   هنگامی‌که شما درباره سئو سایت و هدف‌گذاری آن فکر می‌کنید، فقط درباره اینکه چگونه در بالای لیست باشم و یا بازدیدکننده بیشتر داشته باشم فکر نکنید بلکه درباره بازاریابی و اینکه چقدر کیفیت ترافیک و هدایت بازدیدکنندگان به سایت شما کامل است نیز بی اندیشید.
   آیا کسانی هستند که از طریق سئوی سایت شما را پیدا کنند و درواقع چشم‌انداز واجد شرایط برای کسب‌وکار شما را مشاهده کنند؟ اگرنه، آیا واقعاً مهم است که ترافیک وب‌سایت شما افزایش داده شود؟
   هدف خود را تعیین کنید و ببینید که آیا ترافیک کلی و یا ترافیک هدف‌دار و بامعنی برای شما مهم است. اهداف خود را فقط بروی ترافیک نگذارید بلکه بیشتر بازاریابی صحیح را در برنامه داشته باشید.

 4. ناشناس گفت:

  سلام
  آیا ساختار لینک ناقص برای سئو سایت موثر است؟

  • babaee گفت:

   علی رغم اینکه این سوال کمی سنگین به نظر می رسد ، در واقع پاسخ به آن خیلی واضح است !

   ساختار لینک ناقص روشی برای پیدا کردن لینک های ناقص در صفحات وب و اطلاع دادن این موضوع به وبمستران است لذا میتوان تلاش کرد تا چنین لینک هایی را برای سایت خودتان (مرتبط) به چنگ آورید.

   بنده به این روش بسیار علاقه مند هستم و با استفاده از آن بسیاری لینک های قوی را در گذشته جمع آوری کرده ام. همانطور که گفتم، جست و جو برای لینک غیرقانونی نیست و ساختار لینک ناقص، یک بازی برد برد برای صاحب سایت با لینک ناقص و شما به عنوان فروشنده بشمار می رود.

   همانطور که شما هم می دانید در همه جای دنیا و ایران ما افرادی هستند که حاضرند اگر خودشان پیشرفت نمی کنند، دیگران هم پیشرفتی نداشته باشند. به همین سبب استفاده از این روش کمی مشکل است.

   شما قرار است لینک های خراب یک سایت را شناسایی کرده و سپس با مدیر آن سایت ارتباط برقرار نمایید تا بتوانید برای آن لینک شکسته محتوایی مناسب به او بدهید و او هم سایت خود را از یک لینک ناقص عاری کنید و هم یک لینک به شما بدهید.

   جالب اینجاست که بسیاری از وب مستر ها حتی مطلب شما را نمی گیرند که بدون لینک در سایت خود قرار دهند چه برسد که لینک هم داشته باشد …

  • babaee گفت:

   با وجود اینکه این سوالی که پرسیدین کمی سنگین به نظر می رسه ، در واقع پاسخ به آن خیلی واضح است !

   ساختار لینک ناقص روشی برای پیدا کردن لینک های ناقص در صفحات وب و اطلاع دادن این موضوع به وبمستران است لذا میتوان تلاش کرد تا چنین لینک هایی را برای سایت خودتان (مرتبط) به چنگ آورید.

 5. ناشناس گفت:

  در چه زمانی ابزار سئو استفاده میشود؟

  • babaee گفت:

   بهترین کلمه ی کلیدی سئو اغلب مورد انتظار ترین کلمه در همان محور نخواهد بود. برای پیداکردن کلمه ی کلیدی که ارزشی همانند جواهر برای شما داشته باشد شما نیاز به تفتیش در میان تمامی گزینه های موجود ممکن از منابع اطلاعاتی متعدد دارید و اینجا دقیقا جایی ست که نیاز به ردیابی رتبه و 23 ابزار مختلف از تحقیق برای کلمه ی کلیدی مورد نیاز در این مهم به وضوح دیده میشود .
   – پیشنهادات گوگل، بینگ، یاهو و آمازون
   – برنامه ریزی کلمات کلیدی در پلتفرم تبلیغاتی گوگل و اقدام کنسول جستجوی گوگل
   – دسترسی به تمام پایگاه های اطلاعاتی که رقبای شما در آن رتبه بندی شده اند
   – کلمات کلیدی طولانی که بتوانند سوال برای خواننده پدید آورد.
   – غلط های املایی رایج و جایگزینی
   – و غیره
   استفاده ی یکی یکی از این راه کارها به شما اجازه میدهد که بهترین ایده در خصوص لیست کلمات کلیدی به ذهن شما برسد، و علاوه بر این به شما امکان آنالیز پتانسیل ترافیک و ارزیابی شدت رقابت در زمینه ی مورد نظر را می دهد . این امر اجازه ی تمرکز در زمینه ی سئو و هدایت شما بر مسیری که بهترین ترافیک را برای شما به ارمغان آورد را فراهم میکند

  • babaee گفت:

   هنگامی که بخوایم میزان امتیاز سئو رو بررسی کنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =