Facebook

سئو چیست|آموزش بهینه سازی سئو

سئو چیست?

سئو  از عبارت Search Engine Optimization برگرفته شده است ،سئو  و یا بهينه‌سازي موتور جستجو به معناي دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نمی باشد.سئو را می توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير کلید وب سايت‌ها  تعریف کرد،برای پیاده سازی سئو نیازمند دانش فراوان می باشد.موتورهای جست و جو الگوریتم های رتبه بندی خود را در هر زمانی تغییر می دهند پس در نتیجه کارشناسان سئو باید تمام اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

اهداف سئو

 • ایجاد برند
 • افزایش ترافیک سایت
 • بهترین ابزار برای تبلیغات
 • افزایش فروش محصولات
 • افزایش بازدید وب سایت
 • ایجاد برترین رتبه

انواع سئو

روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام مواردی است که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود، که در رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در مرحله اول در بدست آوردن پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما لینک می دهند متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.

سئو درون صفحه به کدها و تمام محتوای سایت از جمله تصویر،لینک،متن کنترل مستقیم دارد.تمام مواردی که در سایت خود بارگذاری و دانلود می کنیم به SEO On Page مرتبط می باشد.همچنین این روش باید قبل از SEO off Page انجام می شود.

 

سئو کلاه سیاه چیست؟ به روش ها وتکنیک هایی،که مخالف قوانین موتورهای جستجو باشد و سعی در گمراه کردن آنها داشته باشد، گفته می شود.

 سئو کلاه- سفید به روش های اصولی و درست بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که در این روش تمام دستورات موتورهای جستجو باید در نظر گرفته شود و کارشناسان سئو باید طبق تمام اصول پیش بروند. روش های سئو سفید در بیشتر موارد در بلند مدت جواب می دهند و ریسکی را متوجه وب سایت نمی کنند.

سئو و بهینه سازی

همزمان با پیشرفت تکنولوژی صاحبان مشاغل به این باور رسیده اند که بیشترین ورودی کاربران هر وب سایت از طریق جستجو در موتورهای جستجو تامین می شود. به همین روی رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو نقش زیادی در موفقیت کسب و کارتان در دنیای اینترنت و تجارت الکترونیک دارد.حضور در دنیای مجازی برای بقا در بازار کسب و کار امری اجتناب ناپذیر است

هنگامی که در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص می گردید حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جذاب هستند. بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید.

فواید و مزایای اهمیت سئو

برتر بودن در نتایج جستجو، مشتریان زیادی را به وب سایت شما هدایت می کند. بر اساس آمارها:

 • 87 در صد بینندگان وب سایت ها ، از طریق موتورهای جستجو وارد آن وب سایت شده اند
 • 73 در صد معاملات آنالین ، به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود
 • 5/3بیلیون وب سایت، با هم در حال رقابت بر سر پول هستند، اما واقعیت این است که کسری از یک درصد این سایت ها، به صفحه اول موتورهای جستجو راه می یابند.

مطرح ترین نوع بازاریابی کنونی از طریق بازاریابی اینترنتی است و شرکت های بزرگ جهان سرمایه گذاری کلانی در این زمینه کرده اند و یکی از الزامات بازاریابی اینترنتی وجود یک سایت می باشد و از طریق وب سایت بسیاری از معاملات شروع می گردد.
بنابراین برای آنکه شما بازدید کننده و مشتری بالقوه ای داشته باشید باید روی افزایش بازدید کنندگان خود تمرکز کنید. اصلی ترین و مهمترین روش بازاریابی از طریق موتورهای جستجو است. پس سئو سایت در کسب و کارهای کنونی سکه شانس و عامل رونق روزافزون و حضور در صفحه اول گوگل است.

سئو سایت چیست

سئو سایت به مجموعه سلسله مراتبی طلقی می شود که منتهی به افزایش امتیاز و رتبه وب سایت شما در نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود. عللی که در توسعه و ترقی وب سایت شما دخالت دارد را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد : عوامل داخلی و عوامل خارجی. سئو سایت بیشتر به عوامل داخلی تأکید دارد و با بهسازی قالب و ساختمان وب سایت تلاش می کند موقعیت وب سایت شما را در موتورهای جستجو ارتقا دهد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که چه عواملی در سئو داخلی وب سایت نقش دارد: نکاتی که در درون صفحات بهینه سازی می شود به سئو داخلی مربوط است مانند نحوه طراحی سایت (شامل کد نویسی، قالب صفحات، سرعت لود شدن،محتوای موجود اعم از متن، تصویر، ویدیو و …، نحوه طراحی قالبو…) و محتوای سایت.

سئو داخلی مقدمه بهینه سازی سایت است و هر چه این قدم محکم برداشته شود سئو سایت شما پایدارتر خواهد بود.برای ارتقای اصولی تجارت خود در فضای اینترنت باید اول سئو داخلی به خوبی اجرا شود.

بنابراین هیچ متخصص سئوی سایتی نمی تواند به تنهایی باعث بهبود وضعیت سایت شما شود و شما علاوه بر اینکه باید یک سایت مناسب و بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید نیاز دارید که محتوای مناسب نیز در سایت خود تولید کنید (مطابق با استانداردهای گوگل).

به طور کلی سئو وب سایت یعنی برطرف کردن مشکلات ساختار سایت شما و تعریف شاخص های مناسب در آن برای ارتقای امتیاز و رتبه سایت شما در گوگل.

دلیل اهمیت سئو

اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند. این را نیز باید بدانیم که اکثر آنها فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو توجه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طریق موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

 

بهینه سازی و سئو وب سایت به طور کلی به دو دسته ی داخلی و خارجی تقسیم می شود. بهینه سازی  داخلی سایت شامل: تولید محتوا، استاندارد بودن قالب، لینک داخلی و متاتگ ها است. یک سئوکار میتواند با رعایت این نکات بخش عمده ای از عملیات بهینه سازی سایت خود را انجام دهد و در کلمات کلیدی با رقابت کم جایگاه مناسبی را کسب نماید. اما سئو خارجی سایت به مبحث دریافت لینک از دیگر سایت ها یا همان بک لینک بستگی دارد.

چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد. مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کاربران اینترنتی وب سایت ها را از طریق موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما قصد ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای پیشرفت و کسب نتایج مطلوب در حوزه فعالیتتان باید SEO را در اولویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به میدان بزرگ رقابت با رقبای کاریتان می برد و شما را در بازار معرفی می کند.

برخی از خدمات قابل ارائه توسط گروه مهندسی سه سوت مربوط به سئو و بهینه سازی:

 • تحلیل سایت و بررسی مشکلات ساختاری و کدنویسی قالب سایت و ارائه راهکارهای عملی برای بهبود آنها
 • بررسی و آنالیز رقبا
 • بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب و ارائه راهکار جهت بهبود وضعیت رنکینگ در گوگل
 • مشاوره در زمینه تولید محتوای مناسب
 • مشاوره در زمینه بازاریابی اینترنتی و برندسازی
 • استفاده از تکنیکهای خاص سئو جهت افزایش CTR و رنکینگ سایت
 • بررسی وضعیت نرخ تبدیل سایت و ارائه راهکارهای عملی در زمینه بهبود نرخ تبدیل
 • مشاوره سئو و بازاریابی اینترنتی
 • بهبود رتبه سایت در گوگل به صورت تضمینی و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل
 • آموزش سئو و تولید مقالات علمی در این زمینه
 • سئو سایت و سئو قالب سایت

گروه مهندسی سه سوت وب آماده ارائه هر گونه مشاوره در این زمینه می باشد. اگر نیاز به مشاوره دارید حتما بدون معطلی با ما تماس بگیرید. نحوه فعالیت سه سوت وب به این صورت است که با بررسی وضعیت سایت و تحلیل رقبای تجاری شما یک راهکار عملی و قابل اندازه گیری از نتایجی که بدست خواهید آورد ارائه می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 20 =