Facebook

اپلیکیشن Native چیست ؟

طراحی اپلیکیشن نیتیو

اپلیکیشن موبایل یکی از ابزارهای تبلیغات مدرن جهت پیشرفت کسب و کارهاست. ساخت اپلیکیشن با اهداف متنوعی آغاز می شود. برخی برای معرفی محصولات و خدمات خود تصمیم به طراحی اپلکیشن می گیرند. برخی دیگر استارت آپ ها هستند که با هدف ایده پردازی و نوآوری اقدام به ساخت اپلکیشن می نمایند. در روند طراحی و توسعه اپلکیشن از اصول و استانداردهای خاصی استفاده می شود. روش های مختلفی برای برنامه نویسی اپلکیشن وجود دارد که هر کدام برای اهداف مشخصی تولید می شوند. در حال حاضر سه روش برای طراحی اپ وجود دارد. طراحی اپ hybrid (هیبرید) ، native ( بومی) و web app سه روش متدوالی است که برنامه نویسان در ساخت اپ از آن استفاده می کنند.

در این بخش از مقاله به طراحی اپلیکیشن نیتیو ، امکانات و مزایای آن خواهیم پرداخت.

طراحی اپ native حرفه ای

 اپلیکیشن native چیست ؟

اپلکیشن نیتیو چیست ؟ به ساخت نرم افزار با زبان مرتبط با سیستم عامل ، نرم افزار بومی یا native می گویند. برای ساخت نرم افزار اندروید از زبان جاوا java و برای طراحی اپ native برای آیفون ، از زبان objective-c استفاده می شود. طراحی اپلیکیشن native یا بومی نسبت به دیگر روش ها زمانبر است. زیرا برای Android،  ios، windows phone هر کدام به صورت جداگانه باید کدنویسی انجام شود. علت این امر استفاده از SDKو API در هر پلتفرم است. به همین دلیل باید برای هر سیستم عامل با توجه به API آن، کدنویسی مجدد انجام شود. این یکی از معایب Native app است.

طراحی اپ native ارزان
برنامه نویسی native چیست

توسعه اپلیکشن با native app

در بحث طراحی اپ قبل از هر چیزی ، هزینه طراحی نرم افزار بومی باید بررسی شود. هزینه طراحی اپلکیشن native با توجه به کدنویسی مجدد برای هر پلتفرم نسبت به سایر روش ها بیشتر است. هم چنین زمان ساخت اپ از روی native app نیز بیشتر خواهد شد. زیرا کدنویسی برای هر پلتفرم با توجه به API های هر پلتفرم زمان بر است. در طراحی اپلکیشن بومی native یک سری مزایا و معایبی وجود دارد. استفاده از روش های کدنویسی اپ بسته بنوع فعالیت و هدف شما از طراحی نرم افزار مشخص می گردد. سرعت بالا در طراحی اپلکیشن بومی یک ویژگی مثبت است. علت این امر این است کدنویسی براساس سیستم عامل انجام می شود. این مورد باعث می شود دستورات به صورت مستقیم کامپایل شوند و سرعت اجرا افزایش پیدا کند.

مزایای طراحی اپ native

  • دسترسی به امکانات گوشی نظیر حافظه، دوربین، مخاطبین، GPS کاربر و…
  • سرعت و امنیت بالا نسبت به دیگر روش ها در طراحی اپ
  • استفاده از نرم افزار به صورت آفلاین از ویژگی های مهم طراحی نرم افزار بومی است.
  • طراحی تجربه کاربری – UX Design
  • قابلیت Multi Touch
  • پشتیبانی از api های مختف
native یعنی چه

پانوشت : طراحی اپلیکیشن نیتیوطراحی اپ نیتیو – آموزش برنامه نویسی native – زبان برنامه نویسی native چیستاپلیکیشن native – برنامه نویسی native اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =