Facebook

افزایش امنیت سایت| وردپرس

افزایش امنیت وردپرس

امنیت وب سایت یک مساله بسیار مهم است که بایستی طراحان به آن توجه کنند. افزایش امنیت سایت باید جز اولویت های افرادی باشد که در حوزه طراحی وبسایت فعالیت می کنند. در این مقاله میخواهیم درباره امنیت وب سایت و بخصوص سایتهای وردپرسی صحبت کنیم. تامین امنیت در وردپرس دغدغه بسیاری از مدیران سایتهاست. نکاتی برای افزایش امنیت وردپرس وجوددارد که با رعایت آنها میتوانید تاحدزیادی امنیت وب سایت وردپرسی خودرا تامین کنید. بالا بردن امنیت وردپرس در سایتهای وردپرسی که معمولا بازدید زیادی دارند باعث ناکامی هکرها درنفوذ به این سایت ها می شود. شرکت طراحی سایت سه سوت وب متخصصان حرفه ای در حوزه ی برنامه نویسی، امنیت وب سایت را در اولویت اول کاری خود قرار می دهد.

افزایش امنیت وردپرس

اهمیت امنیت در وردپرس و افزایش امنیت سایت

وقتی سایتی هک میشود همه اطلاعات موجود در سایت ممکن است در دسترس هکر قرار گیرد. معمولا هکرها بعد از هک کردن سایت اطلاعات آنرا پاک میکنند. سپس نماد یا علامت یا نوشته ای در آن قرار می دهند تا نشان دهنده هک شدن سایت باشد. بدترین حالت این است که هکر بعد از نفوذ هیچ نشانه ای قرار ندهد.  درعوض به جای آن کدهای مخربی را در داخل سایت قرار دهد تا بدون اینکه شما متوجه شوید اطلاعات شما بطور مداوم استخراج و به جای دیگری ارسال شود. در این حالت به نظر می آید همه چیز در سایت بدرستی کار می کند اما اطلاعات محرمانه شما در حال سرقت است.

امنیت وب سایت وردپرسی به چه عواملی بستگی دارد؟

 با توجه به مطالب بالا بهتر است زمانیکه شروع به ایجاد سایت می‌کنید اهمیت امنیت در وردپرس و افزایش امنیت سایت را بدانید. همچنین باید از ابتدا گامهایی در جهت تامین امنیت وب سایت و بالا بردن امنیت وردپرس بردارید. تمام بحث امنیت وب سایت وردپرسی به امنیت در وردپرس مربوط نمی شود. بخشی از امنیت وب سایت به هاست و سرور ارتباط دارد که باید از نظر امنیتی سطح بالایی داشته باشند. پس در قدم اول بهتر است از یک هاست مطمئن استفاده نمایید. حملات مخرب شامل تغییر محتوای سایت، ایجاد backdoor، نرم افزارهای ثانویه و کنترل حساب های کاربری و … می باشد. اغلب در وردپرس مشکلات پیش آمده، ناشی از پلتفرم های قدیمی این سیستم مدیریت محتوا هستند. امنیت هسته وردپرس بسیار بالاست و بروزرسانی منظم باعث کاهش ضعفهای امنیتی می شود. در ادامه پیشنهاداتی برای افزایش امنیت وردپرس و تامین امنیت وب سایت وردپرسی مطرح میشود.

افزایش امنیت سایت

چند گام مهم برای بالا بردن امنیت وردپرس

 • استفاده نکردن از نام کاربری admin
 • استفاده از احراز هویت دو مرحله ای
 • استفاده از رمزهای عبور دشوار
 • دقت در دادن دسترسی سایت به افراد
 • پنهان سازی فایل های wp-config.php و htaccess.
 • بکاربردن کلیدهای امنیتی وردپرس در روند احراز هویت
 • غیرفعال کردن ویرایشگر فایل
 • ایجاد محدودیت در ورود به سایت
 • بروزرسانی منظم هسته وردپرس و بکاپ گیری منظم از سایت
 • بکارگیری XML-RPC
 • استفاده از هاست مطمئن
 • نصب و بکارگیری افزونه ها و قالب های مطمئن

مثلا در هر دو روز یک بار بهتر است این کار را انجام دهید. استفاده از افزونه ها و قالبهایی با منبع مطمئن نیز در افزایش امنیت سایت وردپرسی بسیار حائز اهمیت است. بهتر است خرید قالب و افزونه از منبع اصلی انجام شود. بخاطر افزایش قیمت دلار و تحریمها بسیاری افراد قادر به خریداری این محصولات نیستند. به همین دلیل آنها را از سایتهایی که معلوم نیست با چه هدفی این فایلها را برای دانلود قرار میدهند دانلود میکنند. ممکن است این فایلها امنیت وب سایت را به خطر بیندازد و باعث نفوذ شود. در اکثر موارد هک سایت از این طریق اتفاق میفتد. نکات ایمنی یاد شاده در تیم طراحی سایت سه سوت وب رعایت می شود. سرورهاست انتخاب شده برای سایتها نیز با دقت زیادی انتخاب میشود تا مشکل امنیتی پیش نیاید.

بالا بردن امنیت در وردپرس
بالا بردن امنیت وردپرس
پانوشت : افزایش امنیت وردپرس ، افزایش امنیت سایت ، امنیت وب سایت ، امنیت وردپرس ، بالا بردن امنیت وردپرس ، سه سوت وب   ، طراحی سایت در تهران  ، طراحی سایت در وردپرس ، طراحی سایت جوملا ، سایت سازی  ، طراحی اپلیکیشن موبایل در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =