Facebook
طراحی سایت ارزان

امروزه حدود 80% کاربران اینترنتی برای یافتن محصولات و خدمات مورد نیاز خود از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند. برای یافتن چیزی که به دنبال آن هستند از کلمه کلیدی یا اصطلاحاً keyword استفاده می کنند. طبق آمار 70%کاربران تنها در صفحه اول گوگل به دنبال نتیجه هستند و به صفحات دوم مراجعه نمی کنند. بنابراین حضور سایت شما در ضفحه اول گوگل بسیار مهم است. زیرا کاربران زیادی به سمت سایت شما هدایت و تبدیل به شمتری بالفعل شما خواهند شد.

تبلیغ در گوگل چیست؟

تا به حال دیده اید با سرچ در گوگل در کنار سایت ها AD نوشته است، این حروف بیانگر ادز گوگل است. به زبان ساده، شما به گوگل پول میدهید تا وقتی کاربری در مورد کلمه خاصی جستجو کرد سایت شما را نشان دهد. به طور مثال اگر شما در شهر کرج یک شرکت طراحی وب سایت دارید و می خواهید که اگر کسی در گوگل سرچ کرد “ شرکت طراحی سایت در کرج ” سایت شما در ابتدای صفحه نتایج گوگل نشان داده شود، میتوانید از تبلیغات در گوگل یا Google AdWords استفاده نمائید.

گوگل ادوردز :

تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز (Google AdWords) مؤثرترین روش تبلیغات اینترنتی است. به کمک تبلیغ در گوگل آگهی وب سایت شما متناسب با بودجه ماهانه و روزانه شما در صفحه نخست نتایج جستجوی گوگل و سایتهای مرتبط با آن برای کلمه های کلیدی مرتبط به سایت و کسب و کارتان نمایش داده می شود. تبلیغات کلیکی گوگل، در واقع نوعی از آگهی تبلیغاتی متنی است که شما مبلغ روزانه و کلمات کلیدی را مشخص می کنید و گوگل آگهی شما را در بالای همه جستجو ها نمایش داده و به ازای هر کلیک مبلغی را از هزینه شما بابت تبلیغات کلیکی، کسر خواهد کرد.

تبلیغات در گوگل ادوردز

برای ایجاد یک تبلیغ در گوگل ابتدا نیاز به یک اکانت گوگل ادوردز می باشد، پس از ایجاد حساب گوگل باید حساب شما شارژ شود که از پلن های موجود در سایت در بخش تعرفه ها می توانید از قیمت این پلن ها مطلع شوید. پس از اینکه حساب شما شارژ شد شما می توانید تبلیغات کلیکی گوگل خود را شروع کنید. نمایش تبلیغ در گوگل به مشتریان شما رایگان می‌باشد، یعنی زمانی که مشتری کلمات کلیدی شما را سرچ می‌کنند و تبلیغ شما را مشاهده می‌کنند تا اینجای کار برای شما هیچ هزینه‌ای ندارد و فقط زمانی برای شما هزینه خواهد داشت که مشتری بر روی تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایت شما شود.

مدت زمان فعال شدن تبلیغات در گوگل 15 دقیقه می باشد البته در بعضی مواقع گوگل به علت بررسی سایت شما مدت زمان فعال سازی اکانت شما را بیشتر خواهد کرد ولی در 99% مواقع تبلیغات گوگل در مدت زمان پانزده دقیقه فعال می‌گردد.

تبلیغ در گوگل

مزایای تبلیغ در گوگل :

با استفاده از تبلیغ در گوگل:

 • سایت شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرد.
 • امکان تعیین هزینه برای هر کلیک وجود دارد.
 • تبلیغات گوگل شما به افرادی که در جستجوی خدمات یا محصولاتی مشابه کسب و کار شما هستند، نمایش داده خواهد شد.
 • شما می‌توانید انتخاب کنید که تبلیغاتتان در کجا به نمایش در آید. به طور دقیق در چه وب سایت‌ هایی و در چه نقاط جغرافیایی.
 • مدیریت کامل هزینه های روزانه و ماهانه بر اساس موقعیت نمایش تبلیغ سایت در نتایج جستجوی گوگل.
 • دریافت هزینه تنها به ازای کلیک کاربران بر روی آگهی است. گوگل برای نمایش آگهی هزینه ای دریافت نمی کند.
 • نمایش هدفمند آگهی برای مشتریان و کسانی که به دنبال کالا و خدمات شما هستند.
 • امکان تغییر متن آگهی و سایر مشخصات آن در طول دوره نمایش وجود دارد.
 • امکان گزارش گیری روزانه و هفتگی از میزان بازدید و هزینه ها وجود دارد.
 • تعیین کلمه های کلیدی هدف. آگهی شما تنها برای کاربرانی نمایش داده می شود که این کلمه های مرتبط را جستجو کنند. تعداد این کلمه ها عملاً می تواند نامحدود باشد.
 • امکان تعیین زبانی که تبلیغ شما برای آنها نمایش داده می شود، تعیین ساعات نمایش، تعیین میزان تعرفه برای نمایش در هر یک از ساعات روز، تعیین صفحه ای که بازدید کنندگان می بینند.

نحوه محاسبه هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل :

نحوه محاسبه هزینه هر کلیک در گوگل به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم، در نظر بگیرید شما در زمینه طراحی سایت فعالیت می‌کنید، شما برای تبلیغ خود کلمه کلیدی طراحی سایت در کرج یا طراحی سایت ارزان را انتخاب کرده‌اید، این کلمه ها در ابتدا باید در داخل متن تبلیغات گوگل شما موجود باشد در صورتی که متن شما رابطه ای با کلمه طراحی سایت نداشته باشد شما برای هر کلیک هزینه بیشتری را باید به گوگل پرداخت کنید.

کلمه طراحی سایت در کرج باید در صفحه شما به عنوان تایتل نیز قرار داشته باشد و در آن صفحه درباره طراحی سایت توضیحاتی را نوشته باشید، اگر بخواهیم ساده تر بگیم یعنی شما باید بهینه سازی داخلی سایت رو رعایت کرده باشید، از دیگر عوامل موثر تایم لودینگ صفحه سایت شما می باشد در صورتی که سایت شما تایم لودینگ بالایی داشته باشید هزینه کلیک بیشتری را باید به گوگل پرداخت کنید.

از دیگر عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری هر کلیک CTR می‌باشد، ctr درصد بین کلیک و سرچ کلمه می‌باشد، به طور مثال کلمه طراحی وب سایت در کرج امروز 100 بار سرچ شده است و از این بین فقط 20 نفر بر روی تبلیغ گوگلی شما کلیک کرده‌اند و وارد سایت شما شده‌اند ctr اکانت شما می‌شود 20% ، هر چقدر سی تی آر اکانت شما بالاتر باشد بابت هزینه هر کلیک خود مبلغ کمتری را پرداخت می‌کنید.

تبلیغ در گوگل بهتر است یا سئو ؟

همانطور که گفته شد با تبلیغ در گوگل در مدت زمان 15 دقیقه با کلمات کلیدی نامحدود در رتبه اول گوگل قرار خواهید گرفت در صورتی که در بهینه سازی سایت یا سئو سایت به این شکل نمی باشد و برای سئو کردن یک کلمه کلیدی نیاز به مدت زمان 3 تا 6 ماهه می‌باشد.

از دیگر نکات مثبت تبلیغات کلیکی گوگل این سایت که نتایج تبلیغات گوگلی در بالای سرچ اصلی گوگل یا به عبارت دیگر در بالای نتایج سئو شده گوگل قرار میگیرد که این یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید که با آپدیتی که گوگل انجام داده است تعداد تبلیغات در بالای پیچ گوگل به 4 عدد رسیده است یعنی در صورتی که شما نفر اول در بخش سئو باشید باز در بالای سایت شما 4 سایت به نمایش در خواهد آمد که با این حساب سایت شما به عنوان نفر پنجم بازدید می‌شود‌.

سئو و بهینه سازی سایت برخلاف ادوردز بلند مدت و دائمی است. گوگل ادوردز با اتمام موجودی سایت شما را از نتایج حذف می کند.با توجه به افزایش نرخ ارز تعرفه تبلیغات در گوگل افزایش یافته است حال آنکه تغییر چندانی در تعرفه های انجام امور سئو و بهینه سازی وب سایت به وجود نیامده است. گوگل ادوردز باعث خروج ارز از کشور می گردد حال آنکه سئو و بهینه سازی وب سایت باعث ایجاد شغل های جدید نظیر بک لینک ساز و تولید کننده محتوا می گردد که باعث اشتغال زایی در کشور و بهبود اقتصاد کشور می گردد.

تبلیغ کلیکی گوگل

پانوشت : طراحی سایت تهران – طراحی سایت – طراحی سایت کرج – تبلیغات در گوگل – تبلیغات گوگل ادوردز – 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نوزده =